Logo Stoczek Łukowski

News

News zdjęcie id 303

Majówka w Stoczku 2018

26.04.2018

          W dniach 1-3 maja w Stoczku Łukowskim odbyła się impreza plenerowa o nazwie Majówka w Stoczku 2018 oraz wpisujący się w cykl wydarzeń majowych V Majowy Pochód Motocyklowy organizowany przez CWS Stoczek Łukowski.

Organizatorami cyklu wydarzeń byli:

Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski, Przewodniczący i Rada Miasta Stoczek Łukowski, Wójt Gminy Stoczek Łukowski  Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim, Club Weteranów Szos, LKS „Dwernicki” Stoczek Łukowski, PZW Koło nr 10 w Stoczku Łukowskim.

 

          Pierwszy dzień maja upłynął pod znakiem sportowych emocji. Na stadionie w pobliżu Zespołu Oświatowego o Puchar Burmistrza Miasta - Ireneusza Bogdana Szczepanika w XV Crossie Rowerowym walczyli miłośnicy jazdy na rowerze. Turniej rozgrywał się w 10 kategoriach wiekowych. Równolegle odbywał się też Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta - Artura Piskorza. Około godz. 11:00 na boisku wielofunkcyjnym rozpoczął się turniej piłkarskich dzikich drużyn.

          W godzinach popołudniowych życiem tętnił teren ośrodka wypoczynkowego „Izydory”, na którym od 14.00 trwały zmagania wędkarzy o Puchar Wójta Gminy Stoczek Łukowski - Marka Czuba i Przewodniczącego Rady Miasta Stoczek Łukowski – Artura Piskorza. Po zakończeniu Turnieju wszyscy uczestnicy udali się na ognisko po czym nastąpiła dekoracja zawodników zawodów wędkarskich.

       W tym samym czasie Club Weteranów Szos z okazji V Majowego Pochodu Motocyklowego  zorganizował paradę motocyklową ulicami miasta, po czym zgromadzeni udali się do Woli Wodyńskiej. Następnie na Kwaterze Wojennej Cmentarza Parafialnego w Stoczku Łukowskim motocykliści oraz Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski złożyli kwiaty w intencji poległych. Dzięki życzliwości grupy rekonstrukcyjnej Pana Zbigniewa Nowosielskiego zgromadzeni w eskorcie wojskowej tankietki z czasów wojennych  przejechali ulicami miasta do Parku Miejskiego gdzie również złożono kwiaty po pomnikiem zasłużonego Henryka Nowoskielskiego.

          Po tym rozpoczęły się konkurencje z nagrodami dla motocyklistów.

      Około godz. 17:00 rozpoczęła się uroczysta dekoracja uczestników zawodów sportowych. Wręczono puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody oraz tematyczne upominki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę  dla każdego uczestnika.

       Z rąk Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski oraz Przewodniczącego Rady Miasta Stoczek Łukowski nagrody podziękowania za wieloletnią współpracę otrzymali:  Zarząd Ludowego Klubu Sportowego Dwernicki, członkowie Clubu Weteranów Szos, Wójt Gminy Stoczek Łukowski, PZW koło nr 10 w Stoczku Łukowskim, Dyrektor Maciej Moreń oraz pracownicy  Miejskiego Ośrodka Kultury w Stoczku Łukowskim.

        Nagrodę za wieloletnią współpracę otrzymał również Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miasta Stoczek Łukowski.

      W godzinach wieczornych pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Stoczku Łukowskim rozpoczęli „biało czerwone zabawy” w których licznie udział brały dzieci.

          Następnie impreza nabrała charakteru zabawy tanecznej pod gołym niebem i trwała do godz. drugiej w nocy. Wszyscy bawili się przy dziękach muzyki zespołów Medium oraz Sonic.

 

 

Burmistrz miasta zaprasza

<p>MARCIN SENTKIEWICZ</p>

MARCIN SENTKIEWICZ

Przyjęcia interesantów:

Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski przyjmuje interesantów w każdy wtorek w godzinach 8.00 - 9.00.

Urząd Miasta Stoczek Łukowski

Plac T. Kościuszki 1
21-450 Stoczek Łukowski
tel.: 25 797-00-01, 25 797-01-73
fax: 25 797-00-73
e-mail: miasto@stoczek-lukowski.pl

Urząd Miasta czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.