Logo Stoczek Łukowski

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6362
W sumie: 93104

News

News zdjęcie id 560

List Burmistrza Miasta do mieszkańców Miasta Stoczek Łukowski

29.11.2019

 

 

 

 

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Miasta Stoczek Łukowski,


          19 listopada 2019 roku minął rok od rozpoczęcia mojej pracy na stanowisku Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski.
          Nadszedł czas na pierwsze podsumowania i refleksje. W tym okresie miałem okazję uczestniczyć w wielu uroczystościach i spotkaniach z Wami Szanowni Mieszkańcy. Spotkania te są doskonałą okazją do rozmów o nurtujących Was problemach i poznania Waszych oczekiwań. Sukcesywnie staram się część z nich rozwiązywać na bieżąco, część natomiast przyjęta została do wykonania, gdyż niektóre sprawy wymagają analizy oraz przygotowania stosownych dokumentacji.

          Poniżej przedstawię Państwu wykaz ważniejszych zadań realizowanych w bieżącym roku na terenie naszego miasta.

 1. Pierwszą, a zarazem bardzo istotną dla naszego miasta inwestycją był przeprowadzony remont kolektora sanitarnego na drodze krajowej nr 76. Zadanie to udało się zrealizować dzięki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Z budżetu miasta wydatkowano kwotę w wysokości 116.000,00 tys. zł, co przy tak ogromnej inwestycji nie jest kwotą zbyt wysoką. Remont drogi przeprowadzony został sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Możemy być dumni, że w Mieście udało się zrealizować tak potrzebną dla naszych mieszkańców inwestycję. Całkowity koszt remontu kolektora sanitarnego wyniósł ponad 1 mln. zł.
 2. Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych terenów Miasta Stoczek Łukowski” (skwer miejski i Miejska Biblioteka Publiczna).
  Zadanie rozpoczęte zostało w lipcu 2017 roku, zaś zakończone zostanie w sierpniu 2021 roku. Całkowita wartość projektu wynosi 2.106.180,27 zł, przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1.462.579,29 zł oraz dotacji budżetu państwa w wysokości 172.068,15 zł.
 3. Przebudowa dróg gminnych w Stoczku Łukowskim (ulica 14 Lutego, ulica Ks. Stanisława Brzóski, ulica Wincentego Witosa, ulica Stodolna oraz ulica Aleksandra Świętochowskiego).
  W kwietniu br., na podstawie opracowanych projektów budowlanych, zostały złożone wnioski o dofinansowanie w/w zadań. Zadania, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, otrzymały dofinansowanie od Wojewody Lubelskiego w wysokości 1.614.752,00 zł, zaś całkowita wartość wnioskowanych projektów wyniosła 2.424.085,53 zł.
 4. Przebudowa (modernizacja) drogi w Stoczku Łukowskim (od ul. Sikorskiego do ul. Piaski).
  Zadanie zrealizowane zostało przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Stoczku Łukowskim. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w Lublinie w wysokości 80.000 zł, zaś całkowita wartość projektu wyniosła 154.000,00 zł.
 5. Modernizacja stacji uzdatniania wody w Stoczku Łukowskim.
  Realizacja zadania przewidziana została w 2020 roku. Wartość ogółem zadania wynosi 498.924,13 zł , w tym dofinansowanie w wysokości 348.546,61zł.
 6. Termomodernizacja budynku Przedszkola w Stoczku Łukowskim.
  Realizacja zadania przewidziana została w 2021 roku. Wartość ogółem zadania wynosi 656.080,93 zł, zaś dofinansowanie 443.265,96 zł.
 7. Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Poprzecznej.
  Zadanie w trakcie realizacji. Wykonywane jest przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.
 8. Wymiana oświetlania ulicznego.
  Na przełomie miesiąca kwietnia i maja br. przez firmę GREENIE Polska Sp. z o.o. z siedzibą Warszawie został przeprowadzony remont oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Stoczek Łukowski polegający na dostarczeniu i zamontowaniu fabrycznie nowych opraw ulicznych LED MODULAR-D o mocy 30W w ilości 84 szt. i 50W w ilości 14 szt. Wymiana oświetlenia była realizowana w ulicach: Świętochowskiego, Poprzecznej, 1 Maja, Stodolnej, Ośredniej, Kolejowej, Ks. Brzóski, Kanałowej, Ostoi, Sikorskiego, Piaski, Letniej, Wiatracznej i Dworcowej.

          Od tego roku poprawiły się również w znacznym stopniu warunki nauki w naszym Przedszkolu, gdyż od pierwszych dni czerwca w Przedszkolu realizowany jest projekt „Nasze przyjazne Przedszkole – lepszy start w szkole”. Zakończenie realizacji tego projektu przewidziane jest na sierpień 2020 roku. Na ten cel udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego kwotę w wysokości 489.120,25 zł, przy całkowitej wartości projektu w wysokości 581.596,25 zł.

          Chciałbym również Państwa poinformować, że w roku bieżącym Miasto Stoczek Łukowski złożyło wnioski o dofinansowanie następujących inwestycji:
1. Przebudowa ul. Kolejowej,
2. Przebudowa ul. Henryka Sienkiewicza,
3. Przebudowa ul. Południowej.

Obecnie wnioski są na etapie rozpatrywania.

          Ponadto przez firmę „UNITECH” z Łukowa został opracowany Program Funkcjonalno – Użytkowy pn. „Przebudowa targowiska miejskiego w Stoczku Łukowskim” dla zadania projektowanie i przebudowa targowicy miejskiej przy ul. Kościelnej w Stoczku Łukowskim w zakresie: utwardzenia i zadaszenia powierzchni terenu, podłączenia mediów, wykonania budynku socjalnego z mediami, oświetlenie i monitoring obiekt. W związku z ogłoszonym przez Samorząd Województwa Lubelskiego naborem wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”, Miasto Stoczek Łukowski złożyło wniosek o dofinansowanie zadania. Obecnie trwa ocena wniosku. Realizacja zadania przewidziana jest w 2021 roku.

 

          Łącznie w 2019 roku udało się pozyskać do naszego miasta środki zewnętrzne w wysokości ponad 5 mln 600 tys. zł. Stwierdzić należy, że jak na warunki naszego miasta jest to kwota bardzo ogromna. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu udało się już wykonać tak wiele zadań, a szereg inwestycji będzie wykonywana w latach kolejnych.

Z pewnością nie udałoby się tego dokonać gdyby nie udzielone przez radnych Rady Miasta Stoczek Łukowski wsparcie. To radni, z Przewodniczącym Rady Miasta na czele, sprawując swoją funkcję, skutecznie przyczynili się do poprawy jakości życia mieszkańców naszego miasta. Dzięki konstruktywnej i owocnej współpracy z Przewodniczącym i Radą Miasta w realizacji zadań publicznych udaje się dokonywać kolejnych zamierzeń prowadzących do rozwoju Miasta Stoczek Łukowski.

 

          Szanowni Mieszkańcy, Dziękuję Wam za wyrazy życzliwości oraz pomoc w pierwszym roku mojej pracy. Od początku spotkałem się i nadal spotykam z Waszym dużym wsparciem. Zdaję sobie sprawę z tego, że czeka mnie i pracowników Urzędu Miasta wiele wyzwań i bardzo dużo pracy. Jesteśmy na to przygotowani. Dołożę wszelkich starań, aby nasze miasto stale się rozwijało, a jakość życia tutaj z roku na rok ulegała poprawie.

 

 

                                                                         Z wyrazami  szacunku

                                                                 Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski
                                                                            /-/ Marcin Sentkiewicz

 

 

 

 

Stoczek Łukowski, listopad 2019 rok

Burmistrz miasta zaprasza

<p>MARCIN SENTKIEWICZ</p>

MARCIN SENTKIEWICZ

Przyjęcia interesantów:

Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski przyjmuje interesantów w każdy wtorek w godzinach 8.00 - 9.00.

Urząd Miasta Stoczek Łukowski

Plac T. Kościuszki 1
21-450 Stoczek Łukowski
tel.: 25 797-00-01, 25 797-01-73
fax: 25 797-00-73
e-mail: miasto@stoczek-lukowski.pl

Urząd Miasta czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.