Projekt „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim”

____________________________ Informację dodano 05.01.2011 

Imieniny Św. Mikołaja w Przedszkolu w Stoczku Łukowskim

Jak co roku w popularne mikołajki przedszkole w Stoczku Łukowskim odwiedził specjalny gość. Na jego przyjście przygotowano specjalną oprawę. Mikołaj bo o nim mowa usłyszał od dzieci specjalnie przygotowane na tą okazję piosenki i wiersze. Następnie wspólnie z pociechami obejrzał bajkę o historii Św. Mikołaja. Kulminacyjnym momentem było spotkania w każdej z grup wiekowych, kiedy to leciwy staruszek wręczył prezenty każdemu maluchowi. Każde dziecko miało możliwość rozmowy i opowiedzenia o swoich wymarzonych prezentach. Mikołaj obiecał, że weźmie te informacje pod uwagę w wigilijną noc. – Teraz muszę tylko pomagać mamie, a dostanę to co chcę. Tak mi powiedział Św. Mikołaj- podsumowała spotkanie mała Madzia.

Spotkanie odbyło się w ramach zajęć realizowanych w projekcie „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Stoczek Łukowski i Przedszkole w Stoczku Łukowskim. Pokaz filmu zorganizowano przy użyciu rzutnika multimedialnego i zestawu nagłaśniającego, dzięki czemu dzieci mogły poczuć się jak w kinie doskonaląc wyuczone umiejętności kulturalnego zachowania się w kinie czy w teatrze . -Dzięki projektowi realizowanemu w przedszkolu nasze przedszkole dorównuje innym przedszkolom w dużych miastach, których możliwości kulturalne są dużo większe, mają do nich łatwiejszy dostęp – cieszy się dyrektor Katarzyna Konstanciuk. – To miłe, kiedy nasze działania przynoszą realny uśmiech dziecka – wtóruje koordynator projektu – Łukasz Szczepańczyk.

____________________________ Informację dodano 23.09.2010

Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski informuje, że w dniu 23.09.2010 podpisał umowę na : – Świadczenie usług logopedy w projekcie „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” w wymiarze 5 godzin tygodniowo z Jolantą Domańską, ul. M. Konopnickiej 4, 21-400 Łuków; (wartość całego zamówienia – 22 400,00 zł) Świadczenie usług logopedy w projekcie „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” w wymiarze 10 godzin tygodniowo z Małgorzatą Piskorz, ul. Hempla 3/8, 21-450 Stoczek Łukowski; (wartość całego zamówienia – 44 800,00 zł) Obie umowy zostały zawarte na czas określony do 31.12.2011 r. _____________________________________________ Informację dodano 28.05.2010

 

Powiatowy Dzień Przedszkolaka w Stoczku Łukowskim

Święto najmłodszych

Pod koniec mają w Stoczku Łukowskim odbył się Powiatowy Dzień Przedszkolaka. Impreza zorganizowana w ramach projektu „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” realizowanego przez Miasto Stoczek Łukowskim, zgromadziła ponad 500 dzieci z 16 przedszkoli z terenu 6 gmin: Miasta Stoczek Łukowski, Gminy Stoczek Łukowski, Adamowa, Gminy Łuków, Krzywdy i Woli Mysłowskiej. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski – Ireneusz Szczepanik. Życząc dobrej zabawy wskazał na potrzebę tworzenia kolejnych ośrodków przedszkolnych. Gdy młodsi korzystali z urządzeń, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami czy brali udział w konkursach, starsi dyskutowali na temat możliwości upowszechniania edukacji przedszkolnej w środowisku wiejskim. Warto nadmienić, że dla uczestników imprezy przygotowane zostały bezpłatne, okazjonalne koszulki, drobny posiłek oraz nagrody w postaci puzzli. – Podobną imprezę planujemy zorganizować również za rok – mówi koordynator projektu – Łukasz Szczepańczyk. Już dziś zapraszamy na nią najmłodsze dzieci z naszego powiatu. Projekt jest realizowany w okresie od 01.12.2009-31.12.2011. Miasto Stoczek Łukowski pozyskało na ten cel blisko 500 tys. zł.

Zdjęcia pod linkiem

Powiatowy Dzień Przedszkolaka _____________________________________________ Informację dodano 28.04.2010

Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski informuje, że w dniu 26.04.2010 podpisał umowę na : – Świadczenie usług logopedy w projekcie „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” w wymiarze 5 godzin tygodniowo z Jolantą Domańską, ul. M. Konopnickiej 4, 21-400 Łuków; (wartość całego zamówienia – 5780,00 zł) Świadczenie usług logopedy w projekcie „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” w wymiarze 10 godzin tygodniowo z Małgorzatą Piskorz, ul. Hempla 3/8, 21-450 Stoczek Łukowski; (wartość całego zamówienia – 11 730,00 zł) Obie umowy zostały zawarte na czas określony do 31.08.2010 r. ______________________________________________ Informację dodano 01.12.2009

Przedszkole skrojone na miarę potrzeb

Od połowy lutego dzieci uczęszczające do przedszkola w Stoczku Łukowskim oraz ich rodzicie mogą uczestniczyć w działaniach realizowanych w ramach projektu „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” . Bezpłatne zajęcia z j. angielskiego, z rytmiki i korektywy, pomoc oligofrenopedagoga, psychologa czy logopedy to niektóre z możliwości jakie stoją przed uczestnikami. Z myślą o potrzebach rodziców zostały wydłużone godziny otwarcia przedszkola. Przedsięwzięcie realizowane przez Miasto Stoczek Łukowski jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Upowszechnić edukację przedszkolną

Projekt ma na celu upowszechnienie edukacji przedszkolnej wśród dzieci w wieku 3-5 lat oraz podnieść jakość nauczania na tym szczeblu. W tym celu dzieci mogą skorzystać z bezpłatnej nauki j. angielskiego, korektywy czy rytmiki. – Choć od uruchomienia zajęć minęło niewiele ponad miesiąc, widać, że projekt trafił w potrzeby. Wszystkie zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców – tłumaczy dyrektor przedszkola – Katarzyna Konstanciuk. Dzieci, które wymagają wsparcia, pracują z oligofrenopedagogiem, psychologiem oraz wkrótce także z logopedą. – Zwiększenie atrakcyjności nauczania przedszkolnego to tylko jeden z elementów projektu – mówi Łukasz Szczepańczyk – koordynator projektu. Chcemy, aby ta forma edukacji objęła jak najszerszą grupę dzieci. Jak pokazują badania, przedszkole stanowi bardzo ważny element w socjalizacji dzieci i tak też powinno być traktowane. Dlatego, aby umożliwić uczestnictwo dzieci rodziców, którzy pracują także późnymi popołudniami zostały wydłużone godziny otwarcia placówki. 

Realna potrzeba

– Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki na działania skierowane do najmłodszych dzieci – podsumowuje Burmistrz Miasta Ireneusz Szczepanik. Od wielu lat widzimy potrzebę wsparcia przedszkola zarówno od strony merytorycznej jak i infrastrukturalnej. Projekt „Przedszkole moich marzeń w Stoczku Łukowskim” daje możliwość nie tylko lepszej edukacji, ale także umożliwi zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Ważnym elementem będzie także adaptacja łazienki do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Chcemy by przedszkole było otwarte dla wszystkich dzieci.