Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada – jedną z najważniejszych w naszej historii – w imieniu Biura Programu „Niepodległa” zapraszam Państwa do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa do Hymnu”. Inicjatywy, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dkładnie o godzinie 12.00.

Wziąć udział w akcji mogą zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O godzinie 12.00 podczas oficjalnych obchodów na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania. Zachęcam do zarezerwowania w programie oficjalnych uroczystości albo mniej oficjalnych spotkań, kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu, a także zaproszenia na to wydarzenie społeczności lokalnej i sympatyków.

Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ po czym wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. Ważne jest podanie dokładnej lokalizacji, by wiadomo było, gdzie można się spotkać.

Spot promujący akcję dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=vylb9grMioc lub https://www.facebook.com/niepodlegla1918/videos/451930151880565/

 

                                                                             Wojewoda Lubelski

                                                                             Przemysław Czarnek

 

Data opublikowania: 13:44, 6 listopada 2018

Kategorie: Aktualności