Jesienią druhny i druhowie z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej udają się zwykle na swój biwak profilaktyczny. W dn. 1 – 3 października 2021 r. zawitali do Stoczka Łukowskiego, by tam poznawać swoją małą ojczyznę, ale także w praktyce realizować wolny od nałogów, zdrowy styl życia.

W programie wyjazdu „Proszę, nie bądź w proszku” znalazły się sportowe zajęcia integracyjne. Harcerze wyruszyli także na grę terenową, która toczyła się w Stoczku Łukowskim i okolicach. Musieli rozwiązać szereg zagadek logicznych w czasie kolejnego współzawodnictwa o tytule „3…, 2…, 1… – Czuwaj!”. Wzięli udział w turnieju profilaktyczno – zdrowotnym i w uroczystym kominku. Wszystkie zajęcia odwoływały się do profilaktyki uzależnień, pokazywały zagrożenia płynące z alkoholizmu i narkomanii, prezentowały alternatywę dla zachowań ryzykownych.

Za organizację odpowiadali wolontariusze, którzy tworzyli komendę biwaku: pwd. Sylwia Staniszewska – komendantka, hm. Michał Mojski – zastępca komendantki, Martyna Muniowska – oboźna, pwd. Małgorzata Bobruk, pwd. Sebastian Romańczyk, pwd. Milena Latoch – Malesa, pwd. Anna Hołownia. Wyjazd został zorganizowany dzięki uprzejmości pani Wiesławy Milczuk – dyrektora Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim. Wsparła go Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie i władze samorządowe Łukowa, Powiatu Łukowskiego, Radzynia Podlaskiego i Powiatu Radzyńskiego w ramach projektów grantowych. W przedsięwzięciu wzięła udział młodzież z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Białej Podlaskiej, Woli Osowińskiej, Starych Kobiałek.

Biwak „Proszę, nie bądź w proszku” pokazał, jak w wartościowy sposób można spędzić wolny czas.

 

Data opublikowania: 06:23, 6 października 2021

Kategorie: Aktualności