To byli zwykli młodzi ludzie z naszych stron, którzy mieli swoje rodziny, swoje życie, swoje ukochane. Ale pewnego dnia na wezwanie Ojczyzny zostawili to wszystko i poszli walczyć o Niepodległą.

Może znacie takich bohaterów  z rodzinnych lub sąsiedzkich opowieści? Teraz macie okazję, żeby opowiedzieć o nich innym i zdobyć jedną z atrakcyjnych nagród w konkursie multimedialnym „Wiktoria 1920 w stoczkowskich życiorysach” ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim.

 

Do udziału zapraszamy:

 – uczniów szkół podstawowych

– uczniów szkół ponadpodstawowych

– rodziny (rodzice/ opiekunowie prawni/ wraz z dziećmi).

 

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest wykonanie prezentacji multimedialnej lub filmu ukazującego i promującego osoby związane z odzyskaniem i umacnianiem niepodległości w Stoczku Łukowskim i okolicy: członków POW, żołnierzy Legionów Polskich, uczestników wojny polsko – bolszewickiej itp.

 

Szczegółowe zasady udziału w konkursie określone są w regulaminie dostępnym w MOK oraz na oficjalnej stronie Miasta Stoczek Łukowski.

 

Konkurs odbywa się w ramach projektu „Wiktoria 1920 w stoczkowskich życiorysach”, który  jest realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim w partnerstwie z Burmistrzem  i Radą Miasta Stoczek Łukowski, Towarzystwem Przyjaciół Stoczka Łukowskiego, Miejską Biblioteką  Publiczną w Stoczku Łukowskim, Zespołem  Oświatowym w Stoczku Łukowskim, Zespołem Szkół w Stoczku Łukowskim, Stowarzyszeniem Inkubator Kreatywności Społecznej oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Stoczku Łukowskim.

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 

Regulamin konkursu multimedialnego z załącznikiem – do pobrania

Zgłoszenie do konkursu multimedialnego – do pobrania

 

Data opublikowania: 10:38, 14 września 2020

Kategorie: Aktualności