W dniach 1 – 4 maja 2019 roku w Stoczku Łukowskim odbył się cykl imprez pt. „Majówka w Stoczku 2019”, którego organizatorami byli: Burmistrz i Rada Miasta Stoczek Łukowski, Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim, Club Weteranów Szos, LKS Dwernicki, Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim i Towarzystwo Przyjaciół Stoczka Łukowskiego.

W środę 1 maja rano na stadionie przy Zespole Oświatowym rozegrano 3 turnieje sportowe: XVI Cross Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski w 10 kategoriach wiekowych (od przedszkola do open), Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Stoczek Łukowski w 3 kategoriach wiekowych (od szkoły podstawowej do open) oraz Turniej Dzikich Drużyn Piłkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski, w którym wzięli udział początkujący adepci piłki nożnej z klas I – III SP. Ogłoszenie wyników tych zawodów i dekoracja laureatów, której dokonali przedstawiciele władz miejskich oraz pan Marcin Duszek – Poseł do Europrlamentu – odbyła się po południu w parku miejskim Chojniak podczas pikniku motocyklowego. W trakcie tego pikniku odbył się też VI Pierwszomajowy Pochód Motocyklowy, konkurencje motocyklowe, występ zespołu muzycznego GOcHA oraz zabawa taneczna.

W piątek 3 maja odbyły się Obchody Święta Konstytucji. Uczestniczący w nich przedstawiciele miejskich i gminnych władz, placówek oświatowych i innych instytucji i stowarzyszeń z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej OSP w Stoczku Łukowskim w uroczystym szyku przemaszerowali do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem WNMP, gdzie odprawiona została Msza Święta w Intencji Ojczyzny poprzedzona montażem słowno – muzycznym w wykonaniu uczniów stoczkowskiego Zespołu Szkół. Końcowa część uroczystości odbyła się na Pl. Tadeusza Kościuszki, gdzie kwiaty pod pomnikiem gen. Dwernickiego złożyli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, gminnych oraz stowarzyszeń i placówek oświatowych. Uroczystość zakończył występ Orkiestry, która odegrała utwory okolicznościowe związane ze Świętem Konstytucji.

W sobotę 4 maja odbył się Rajd rowerowy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, podczas którego cykliści odwiedzili miejsca pamięci narodowej w siedmiu okolicznych miejscowościach położonych na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego. Na zakończenie rajdu pod pomnikiem gen. Dwernickiego uczestnicy mogli zapoznać się z głównymi hasłami i artystycznymi przekazami Konstytucji 3 Maja oraz krótką prelekcją na temat Aleksandra Świętochowskiego. Zakończeniem rajdu był piknik w parku Miejskim Chojniak. 

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom Majówki 2019, którymi byli: 

Burmistrz i Rada Miasta Stoczek Łukowski

Ekolider

Greenie Polska

Maximus Broker

Martinex Marcin Soczewka

Polski Czerwony Krzyż

Bank Spółdzielczy Trzebieszów

Bank Spółdzielczy Łuków

Kancelaria Notarialna Małgorzata Nawrocka

Senator Stanisław Gogacz

Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek

Zespół Oświatowy w Stoczku Łukowskim

Miejska Biblioteka Publiczna W Stoczku Łukowskim 

 

Wieczorem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się standaperzy: Ola Petrus, Paulina Potocka oraz pochodzący ze Stoczka organizator tego wydarzenia Kamil Kozieł.

 

 

 

Data opublikowania: 05:50, 9 maja 2019

Kategorie: Aktualności