OD 1 LIPCA TRWA NABÓR WNIOSKÓW O 300+ (DOBRY START)!!!

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stoczku Łukowskim informuje, że z dniem 1 lipca rozpoczął się nabór wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022. Nabór wniosków zakończy się 30 listopada 2021 r.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Nie ma progu dochodowego.

 

Wnioski składa się tylko w formie elektronicznej:

– przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia

– przez bankowość elektroniczną

– przez portal PUE ZUS.

 

UWAGA!!!

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września 2021 r. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach – środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuję, że osoby, które chciałyby skorzystać ze wsparcia w złożeniu wniosku online, otrzymają pomoc od ZUS który zawarł porozumienie w tym zakresie na współpracę z Pocztą Polską oraz KRUS.

 

Rodzicu pamiętaj 300+ nie przysługuje dla dziecka uczącego się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. zerówka)

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stoczku Łukowskim informuje, że w dniach 8 lipca 2021 r. oraz 21 lipca 2021 r. w godz. 10.00 – 12.00 w siedzibie Urzędu Miasta Stoczek Łukowski w sali konferencyjnej będą pełnić dyżur pracownicy ZUS Łuków którzy będą pomagać zakładać PUE ZUS i wyjaśniać wszelkie formalności związane ze złożeniem wniosku o 300+.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta.

 

 

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

                      /-/ Krystyna Salamonik

Data opublikowania: 09:27, 5 lipca 2021

Kategorie: Aktualności