Data opublikowania: 08:01, 16 marca 2020

Kategorie: GaleriaRok 2020

Przedstawiciele siedmiu samorządów powiatu łukowskiego spotkali się w Łukowie w czwartek 12 marca 2020 r. w celu uroczystego podpisania Listu Intencyjnego w sprawie współpracy samorządów przy opracowaniu i realizacji Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2020 – 2030. Powstanie dokumentu jest niezbędne do aplikowania o środki zewnętrzne w ramach nowej pespektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Podpisanie Listu Intencyjnego jest następstwem spotkania, które odbyło się w drugiej połowie lutego w Urzędzie Miasta w Łukowie. Dokument podpisali Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Wójt Gminy Adamów Karol Ponikowski, Wójt Gminy Krzywda Krzysztof Warda, Zastępca Wójta Gminy Stanin Sławomir Rzymowski, Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski Marcin Sentkiewicz, Wójt Gminy Stoczek Łukowski Marek Czub, a także Wójt Gminy Wojcieszków Agnieszka Cieślak. List Intencyjny zostanie podpisany także przez Gminę Łuków.

Zgodnie z założeniami stroną koordynującą działania samorządów będzie Miasto Łuków, a sam List pozwoli na opracowanie przedmiotowej Strategii, a także – w późniejszym okresie  – umożliwi realizację wspólnych przedsięwzięć odpowiadających kompleksowo na potrzeby rozwojowe i problemy samorządów.

 

Data opublikowania: 06:43, 16 marca 2020

Kategorie: Aktualności