2021 r. to szczególny czas w historii naszego miasta. Obchodzimy 475. rocznicę nadania praw miejskim i zarazem 190. rocznicę Bitwy pod Stoczkiem. Wyjątkowy czas wymaga wyjątkowych działań. Stoczek zasługuje na swój symbol, na swój sztandar. Sztandar, który obok flagi, herbu i pieczęci stanie się symbolem miejskości i dowodem przywiązania do blisko 500 letniej historii Miasta.

Miasto jest czymś co nas łączy. Dumę z jego miejskości i historii odczuwamy wszyscy. Dlatego chcemy by każdy mieszkaniec Miasta lub każdy kto czuje z nim więź mógł włączyć się w zbiórkę funduszy i tym samym stać się fundatorem sztandaru Miasta Stoczka. Symbolu, który wspólnie podarujemy miastu na ten piękny jubileusz. Dlatego rozpoczynamy akcję “Sztandar dla Stoczka”.

Koszt sztandaru, który powstaje w uzgodnieniu z komisją heraldyczną to około 20 tys. zł. Projekt musi spełniać ścisłe wymagania narzucone sztandarom przez polskie prawo. Zachęcamy każdego, komu leży na sercu dobro naszego miasta i naszej społeczności do przyłączenia się do zbiórki. Na dole artykułu znajdują się dane do przelewu.

Chcemy by wkład każdego z nas był zauważalny i doceniony, a zarazem ten wyjątkowy rok znalazł odzwierciedlenie w pamiątkach. Dlatego w zależności od wysokości wpłaty zobowiązujemy się do:

przy wpłacie 20 zł przekazać okazjonalny magnes

przy wpłacie 50 zł przekazać okazjonalny kalendarz trójdzielny

przy wpłacie 100 zł przekazać okazjonalny kubek

przy wpłacie 200 zł przekazać okazjonalną koszulkę

przy wpłacie 500 zł wbić w drzewiec okazjonalny gwóźdź z inicjałami fundatora.

Organizatorem zbiórki jest komitet “Sztandar dla Stoczka”

Dane do przelewu:

Komitet Obchodów 475-lecia Miasta Stoczek Łukowski

Pl. T. Kościuszki 1
21-450 Stoczek Łukowski

nr konta: 19 9204 0001 3900 1296 2000 0170

tytuł przelewu: „Sztandar dla Stoczka”

Poniżej znajdują się strony sztandaru, a także drzewca, na którym zawiśnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Data opublikowania: 07:11, 23 lutego 2021

Kategorie: Aktualności