Zachęcamy mieszkańców miasta do udziału w projekcie

„POD BIAŁO – CZERWONĄ”

 

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztów i flag zależeć będzie od mieszkańców. Do realizacji projektu w przypadku Miasta Stoczek Łukowski potrzeba 100 głosów Mieszkańców naszego Miasta.

Aby wziąć udział w akcji, należy oddać głos poparcia online za pomocą serwisu gov.pl/bialoczerwona, głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztów i  umieszczonych na nim flag, które będą dumnie eksponowane w centralnym miejscu naszego miasta.

 
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flag na masztach w centralnym miejscu naszego miasta to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w naszym życiu.

 
Mam nadzieję, że angażując Mieszkańców Miasta Stoczek Łukowski, zachęcimy Państwa do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie Wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.  
 

Liderem projektu z Miasta Stoczek Łukowski jest Pan Zbigniew Drosio – Inspektor Urzędu Miasta.

 

Zapraszamy Mieszkańców Miasta do oddawania głosów poparcia!!!

 

 

 

                                                      Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski

                                                               /-/ Marcin Sentkiewicz                         

Data opublikowania: 06:18, 31 sierpnia 2020

Kategorie: Aktualności