Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w piątek, 30 września, w Miejskim Ośrodku Kultury w Stoczku Łukowskim.

Podczas uroczystości wręczone zostały sześciu parom, mieszkańcom Stoczka Łukowskiego, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość poprowadziła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – p. Marzena Madej. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski – p. Marcin Sentkiewicz, w asyście Przewodniczącego Rady Miasta – p. Krzysztofa Szczepańczyka. 

Burmistrz Miasta pod adresem Jubilatów skierował słowa uznania oraz podziękował za godne, szczęśliwe i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Przewodniczący Rady życzył Jubilatom długich i pogodnych lat życia w zdrowiu. Oprócz medali Jubilaci otrzymali kwiaty oraz okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Halina i Wiesław Gajowniczkowie, Barbara i Ignacy Rosowie, Jadwiga i Roman Łukasikowie, Teresa i Józef Wareccy, Monika i Szymon Soćkowie, Alina i Jan Gajowniczkowie.

Wszystkim odznaczonym parom, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, wspaniałych jubileuszy.

 

Data opublikowania: 06:39, 4 października 2022

Kategorie: Aktualności