Data opublikowania: 13:42, 9 lipca 2019

Kategorie: GaleriaRok 2019

 

            „Złote Gody” – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

            W dniu 4 lipca 2019 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w mieście Stoczek Łukowski odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” 8 parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1968  i 1969 roku.  

Jubilatami, którzy zaszczycili swoją obecnością byli:

– Maria i Zdzisław Boczkowie,

– Janina i Zdzisław Izdebscy,

– Stanisława i Waldemar Kędzierscy,

– Henryka i Jan Drobyszowie,

– Halina i Roman Piskorzowie,

– Michalina i Ireneusz Świątkowie,

– Marianna i Jan Gajowniczkowie,

– Barbara i Stanisław Kozaczukowie.

 

Jubilatów wraz z rodzinami powitali: Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski Marcin Sentkiewicz oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Madej.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia wyraziła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Madej.

Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalami, które stanowią dla nich nagrodę za przeżycie 50 lat w jednym związku małżeńskim. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Marcin Sentkiewicz. Dostojne Pary  otrzymały pamiątkowe grawery i kosze słodyczy. Burmistrz Miasta życzył Jubilatom zdrowia, radości, dalszych zgodnych, pomyślnych i długich wspólnych lat życia oraz doczekania w szczęściu kolejnych jubileuszy.

Po oficjalnej części uroczystości Jubilaci zaproszeni zostali na tort i symboliczną lampkę szampana, wzniesiono toast za zdrowie Jubilatów.

 

Data opublikowania: 11:24, 9 lipca 2019

Kategorie: Aktualności